Univerzita volného času

 – zápis do letního semestru 2014/2015

Univerzita volného času (UVČ), působící při Krajské knihovně Vysočiny, připravila v rámci celoživotního zájmového vzdělávání opět bohaté menu. Zájemci mohou vybírat nejen z množství nepočítačových oborů, ale i z řady počítačových kurzů. Několikátým semestrem také úspěšně nabízíme jazykové kurzy pro seniory, konkrétně Angličtinu, Němčinu a Španělštinu, a to v několika úrovních (začátečníci, mírně a středně pokročilí a pokročilí).

Cílem je uspokojení zájmů a potřeb veřejnosti, nabídka možnosti aktivně a kvalitně trávit volný čas, prohlubovat, rozšiřovat a aktualizovat své vědomosti. Zájmové vzdělávání také napomáhá odstranění či zmírnění pocitů izolace, méněcennosti a stereotypu. Usnadňuje plnohodnotné začlenění do společnosti a možnost lepšího uplatnění na trhu práce.

Zápis do letního semestru, který odstartuje v únoru 2015, proběhne v úterý 27.1. od 12:00 do 17:00 a ve středu 28.1. od 9:00 do 16:30 v Krajské knihovně Vysočiny.

Nepočítačové obory:
Architektura, Malířství, Dějiny Havlíčkobrodska, Život našich předků, Poznáváme sebe a region, Psychologie, Zdravý životní styl, Dějiny hudby, Literatura

Jazykové kurzy pro seniory:

Angličtina, Němčina, Španělština (začátečníci, mírně a středně pokročilí, pokročilí)

Počítačové obory:

monotematické, prohlubovací, pro seniory

Poplatky:

Kurzovné za 1 obor a 1 semestr

pracující v produktivním věku
studenti senioři, maminky na mateřské, zdravotně znevýhodnění, nezaměstnaní
ne PC obory (8 přednášek/obor)
300 Kč
200 Kč
Anglický jazyk pro seniory (15 lekcí)
1 500 Kč
PC obory (8 lekcí)
500 Kč
300 Kč
Digitální fotografie
650 Kč
400 Kč

Podrobné informace o jednotlivých tématech a termínech přednášek budou k dispozici na začátku ledna v informačních brožurách v knihovně a na webu knihovny: www.kkvysociny.cz.

Bc. Marcela Valecká
Úsek vzdělávání – Univerzita volného času
Krajská knihovna Vysočiny, Havlíčkovo nám. 87, 580 02 Havlíčkův Brod
tel.: 569 400 493; e-mail: valecka@kkvysociny.cz


← Zpět na přehled