Třídnice 4.B – Kája a Claudie – Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Dětské oddělení KKV pořádá v úterý 9. října 2018 od 10.00 hodin besedu se spisovatelkou Michaelou Fišarovou pro děti z 4. – 5. tříd ZŠ. Setkání se uskuteční na dětském oddělení.

Knižní série o dětech ze čtvrté třídy, které mají společnou učitelku a vychovatelku. Každá jednotlivá kniha vypráví příběh jednoho dítěte z této třídy. Tyto příběhy se navzájem prolínají.

Dvojčata Claudie a Karel chodí do 4.B a protože se jejich rodiče rozvedli, tráví jeden týden u maminky a druhý zase ve vesnickém domku s tatínkem a babičkou. Po jedné sourozenecké hádce se ale Claudie zraní a skončí v nemocnici. Vyděšená maminka se proto rozhodne, že děti už k tatínkovi nepustí. Kája i Claudie jsou smutní a nevědí, co dělat. Rozhodnou se proto utéct z domova. A cestou je čeká dobrodružství, na jaké nikdy nezapomenou.

Michaela Fišarová (1971) vystudovala Pedagogickou fakultu UK, absolvovala roční stáž na pražské DAMU a studium angličtiny na Stoke-on-Trent College. Vyučuje český jazyk a angličtinu na základní škole. Michaela Fišarová do literárního světa vstoupila v roce 2012 knížkou Nikolina cesta. Za svou prvotinu získala ocenění Zlatá stuha 2013 v kategorii Nejlepší kniha pro mládež. Její další knížku s názvem Náš dvůr má tajemství ocenilo nakladatelství Výroční cenou Albatrosu za nejlepší český text pro mladší děti. Michaela Fišarová žije v Praze s manželem Jiřím a se svými dvěma syny.

Vzhledem k tomu, že kapacita je omezena, je třeba si besedu předem zamluvit.

Kontakt:  detske(a)kkvysociny.cz / 569 400 484


← Zpět na přehled