Tematické kufříky

Kufříky se zábavně-vzdělávacím obsahem pro děti a jejich rodiče obsahuje knihy, hračky, didaktické pomůcky, společenské hry a další zajímavosti vztahující se k různým tématům.

Pravidla půjčování:

  • Tematické kufříky si mohou absenčně (s sebou) vypůjčit pouze registrovaní uživatelé knihovny starší 18 let.
  • Výpůjční doba je 14 dní bez možnosti prodloužení. Sankční poplatky v případě zpožděného vrácení činí 10 Kč za den.
  • V případě poškození či ztráty některé z částí tematického kufříku je uživatel povinen ji adekvátně nahradit.
Tematický kufřík Zvířata
Kufřík s tematikou světa zvířat obsahuje knihy O dětech a zvířátkách, Domácí zvířata, 3D knihu Zvířata světa, knihu se zvukovými efekty Domácí zvířata, domino, figurky, razítka a karetní kvarteto.
Tematický kufřík Lidské tělo 
Kufřík s tematikou lidského těla obsahuje leporelo Lidské tělo pod rentgenem, pexeso Moje smysly, Igráčky a zdravotnický kufřík.
Tematický kufřík Čas
Kufřík s tematikou času obsahuje leporelo Hodiny s magnetkam, pracovní sešity Jak se dělí čas, Roční období, fixy, razítka, domino, papírové hodiny, dětské hodinky, gumové hodiny, dřevěný kalendář.
 Tematický kufřík Doprava
Kufřík s tematikou dopravy obsahuje dřevěná razítka, formuli, letadlo, dopravní značky, leporela Cestujeme na prázdniny, Můj semafor, Jede to, lítá to, pluje to, karty Auta kvarteto, soupravy Malý výpravčí (1 plácačka, 1 jízdní řád, 2 bločky jízdenek, 1 píšťalka), Malý policista (plácačka, 2x blok pokut, píšťalka, odznak, 2x hodnost).
Tématický kufřík Pravěk
Kufřík s tematikou pravěku obsahuje figurky ještěra, dinosaura, leporelo-puzzle Dinosauři, leporelo Moje první kniha o pravěku, knihu Pravěcí obř