Výpůjční služby

Výpůjční služby zahrnují tyto činnosti:

  • absenční půjčování dokumentů z knihovního fondu – pro vyhledávání dokumentů můžete použít náš on-line katalog, pokud si nebudete vědět rady, použijte naši nápovědu.
    • prostřednictvím on-line katalogu si můžete rovněž rezervovat literaturu, nechat si odložit (zamluvit) nepůjčené knihovní jednotky z volného výběru, objednávat ze skladu, prodlužovat výpůjční dobu a prohlížet si seznam svých výpůjček
  • absenční půjčování cizojazyčné literatury (v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a ruštině)
  • prezenční a absenční půjčování novin a časopisů
  • Meziknihovní výpůjční službu (MVS) – půjčování dokumentů nebo kopie článků z fondů jiných knihoven v ČR, pokud nejsou ve fondu Krajské knihovny Vysočiny. V případě, že dokument není v žádné knihovně na území ČR, zprostředkuje knihovna výpůjčku ze zahraničí.

V m-centru si můžete půjčovat čtečky e-knih, CD, DVD, magnetofonové kazety, gramofonové desky, hudební časopisy, hudební literaturu, hudebniny (noty) a množství deskových, karetních a společenských her. Lze také využít možnosti hry na elektrické piano či poslechu kompaktních desek. V m-centru lze dále hrát i PC hry na velkoplošné obrazovce.

Oddělení specializovaných služeb nabízí k půjčování speciální fond knih a časopisů, fond zvukových knih a knih se zkrácenými texty.

Když si nebudete s čímkoliv vědět rady, rádi vám pomůžeme!

Pokud nemůžete navštívit naši ústřední budovu v Žižkově ulici, můžete využít služeb některé z našich poboček.

Pravidla výpůjčky
Otevírací doba jednotlivých oddělení

TIP: Pomocí webového formuláře nám můžete zaslat svůj tip na nákup knihy, DVD či CD.