Nejkrásnější knihy 32. Podzimního knižního veletrhu

Od roku 2005 jsou ceny za nejkrásnější knihy Podzimního knižního veletrhu předávány pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina. Také v letošním roce byla soutěž jednou ze součástí doprovodného programu 32. Podzimního knižního veletrhu.

Kraj Vysočina udělil Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Toto ocenění mohly získat knihy, které jsou s Krajem Vysočina spjaté obsahově a tematicky, přičemž nebylo podmínkou, aby jejich nakladatelé či autoři měli sídlo v Kraji Vysočina.

Město Havlíčkův Brod udělilo Cenu za nejkrásnější knihu veletrhu; do této kategorie byly zahrnuty jak knihy beletristické, tak populárně-naučné a naučné (fiction i non-fiction); v dřívějších ročnících mohly být oceněny pouze knihy beletristické.

Tiskárny Havlíčkův Brod, a. s., udělily Cenu za nejkrásnější dětskou knihu. Oceněný nakladatel získal slevu na výrobu publikace v Tiskárnách Havlíčkův Brod, a.s.

I v letošním roce byla udělena Cena čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina, knihy o regionu a v regionu vydané tak mohly být i letos oceněny hned dvakrát. Informace o přihlášených knihách byly dostupné na webových stránkách Českého rozhlasu Vysočina a ve vysílání Českého rozhlasu Vysočina. Posluchači mohli svým hlasováním vybrat tu knihu, která je nejvíc zaujala.

Vyhlášení vítězů soutěže se uskutečnilo v pátek 14. října 2022 ve 20:00 hodin v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Oceněny byly tyto knihy:

Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny
nakladatelství: Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress
autoři: Markéta Bártová, Aleš Filip, Jana Horváthová, Tomáš Mazáč, Alena Mizerová
titul: Míla Doleželová

Cena města Havlíčkův Brod za nejkrásnější knihu veletrhu
nakladatelství: Kazda
autor: Anton Sundin
titul: Kapradiny

Cena Tiskáren Havlíčkův Brod za nejkrásnější dětskou knihu
nakladatelství: Spolek pro Sedlčansko a Královéhradecko
autoři: Markéta Vítková, Michaela Míkovcová
titul: Maruška a motýli

Cena čtenářů knihovny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina
nakladatelství: Tváře
autoři: Milan Šustr, Stanislav Mikule
titul: Santiniho hvězda

 


← Zpět na přehled