MojeID.

mojeid Krajská knihovna Vysočiny se stala validačním místem pro registraci mojeID.
Každý uživatel služby mojeID si může nechat svůj účet validovat. Validace je nejvyšším stupněm ověření účtu mojeID. Cílem validace je jednoznačné ověření totožnosti uživatele mojeID. Takto ověřený účet mojeID pak může fungovat jako takový občanský průkaz ve světě Internetu.
MojeID je bezplatná služba, která poskytuje uživatelům možnost centrálně spravovat svou internetovou identitu. Díky službě mojeID se uživatelé internetu mohou přihlašovat na webovských stránkách, které službu mojeID podporují, bez nutnosti registrace a nastavování uživatelského jména a hesla. Uživatel si sám nastavuje, jaké osobní údaje poskytne konkrétním serverům. Svou identitu má tak pevně pod kontrolou.

VÝHODY MOJEID:
– NEMUSÍTE MÍT DESÍTKY RŮZNÝCH PŘIHLAŠOVACÍCH ÚDAJŮ
– VŠECHNY ZMĚNY STAČÍ PROVÉST JEDENKRÁT NA PORTÁLE MOJEID
– PŘIHLAŠOVÁNÍ JE NAPROSTO BEZPEČNÉ A JE MOŽNÉ JEJ CHRÁNIT DIGITÁLNÍM CERTIFIKÁTEM
– SLUŽBA JE ZDARMA

Validovanými údaji jsou celé jméno, adresa trvalého bydliště a datum narození. K validaci budete potřebovat Žádost o validaci účtu mojeID, kterou si vygenerujete ze svého profilu mojeID na záložce Nastavení. Překontrolujte si údaje uvedené v Žádosti o validaci účtu mojeID, zda souhlasí s údaji na identifikačním dokladu, případně si je upravte v profilu mojeID.  Zaregistrovat nový účet mojeID nebo úpravu údajů a následné vytištění Žádosti o validaci účtu mojeID můžete provést i na veřejném počítači ve studovně KKV nebo v M-centru..

Validace provádíme zdarma.

K validaci účtu mojeID přineste s sebou:
Platný identifikační doklad a Žádost o validaci účtu mojeID, cizinci kromě pasu i potvrzení o trvalém bydlišti v ČR.

Provozní doba validačního místa mojeID:
Po:  9:00 – 16:00
Út: 12.00 – 16.00
St. – Pá:  9:00 – 16:00
Více informací získáte dotazem na číslo 569 400 486, e-mailem studovna(a)kkvysociny.cz nebo na stránce www.mojeid.cz/validace.

← Zpět na přehled