Krajská knihovna Vysočiny slaví

Rok 2022 je pro Krajskou knihovnu Vysočiny rokem velmi významným. Je to právě 20 let, kdy se z okresní knihovny stala Krajskou knihovnou Vysočiny, a slaví tak své krásné výročí.

Za těch 20 let se v rámci knihovny přihodila velká spousta věcí – byla zahájena činnost Univerzity volného času, vznikl samostatný útvar specializovaných služeb pro handicapované uživatele, byl spuštěn provoz Krajské digitalizační jednotky, knihovna získala významná ocenění Zlatý erb 2008 a Biblioweb 2008, uspořádala nespočet besed, workshopů, koncertů, dílniček pro děti atd., pošla řadou rekonstrukcí, do knihovního fondu přibyly statisíce knih, časopisů, her, CD, DVD a mnoho dalšího. V těchto dvaceti letech se však podařila i událost nejvýznamnější, která má přesah do dalších desetiletí, a tou je stavba nové budovy Krajské knihovny Vysočiny. Započata byla v srpnu 2018, dokončena od dva roky později, v létě 2020, již přes rok tak knihovna vítá své čtenáře a návštěvníky na nové adrese a o to radostněji zde oslaví 20. výročí svého založení.

Krajská knihovna Vysočiny se nástupnickou organizací po okresní knihovně stala 1. ledna 2002, slavit však bude po celý rok 2022. Všechny akce letos pořádané se ponesou v duchu tohoto pro nás významného výročí, budou označeny logem, vytvořeným speciálně pro tento rok. Těšit se můžete na obvyklé akce jako cestovatelské přednášky, LiStOVáNí, koncerty, připraveny jsou však i speciální akce typu komentované prohlídky či Putování za…, při kterém si každý měsíc můžete užít výletní tipy za známými osobnostmi našeho regionu a propojit tak fyzickou aktivitu s duševní. Sledujte naše webové stránky, sociální sítě a oslavte s námi 20. výročí.

Děkujeme, že jste s námi.
Vaše Krajská knihovna Vysočiny

 


← Zpět na přehled