Licencované databáze

přístupné pro čtenáře a návštěvníky krajské knihovny

První dvě z uvedených on-line databází může využívat z pohodlí svého domova, kanceláře či školy každý registrovaný čtenář KKV zdarma.
K dálkovému přístupu potřebujete platný čtenářský průkaz KKVP opatřený heslem.  Kliknutím na odkaz na databázi se otevře přihlašovací formulář.  Vyplníte číslo čtenářského průkazu („uživatelské jméno“) a heslo.
Pokud jsou zadané údaje správné, jste po potvrzení formuláře přihlášeni do příslušné databáze.

Ostatní databáze jsou bez vzdáleného přístupu, tedy dostupné pouze v knihovně. Pro práci s nimi je nutno si vyžádat přístupové heslo u knihovníka na studovně.

– pro každé další přihlášení do databáze

logo EBSCOhost EBSCO-HOST – Academic Search Elite – multidisciplinární zdroj vědeckých informací, obsahuje tísice plných textů a abstraktů indexovaných časopisů.

Přístup do databáze EBSCO – kliknutím budete přesměrováni do katalogu Carmen. Po přihlášení do katalogu je možné vstoupit do databáze EBSCO.

logo Naxos music library Naxos Music Library – hudební databáze – určena především k poslechu vážné hudby. Obsahuje desetitisíce CD, statisíce skladeb a mnoho dalších nezbytných informací.

Přístup do databáze NAXOS – kliknutím budete přesměrováni do katalogu Carmen. Po přihlášení do katalogu je možné vstoupit do databáze Naxos.

logo Anopress IT ANOPRESS IT – unikátní databáze monitoringu českých médií vytvářená ve spolupráci s jednotlivými vydavateli obsahuje plné texty článků z tisku, záznamy zpravodajských, publicistických a diskusních pořadů rozhlasu a televize s archívem již od roku 1996.
logo deník HAVLÍČKOBRODSKÝ DENÍK – elektronické vydání odpovídá tištěnému vydání Deníku se všemi obrázky, inzeráty a články
logo Wolters Kluwer ASPI – právní systém, který nabízí právní informace maximálně přívětivou a snadno zvládnutelnou formou