Den válečných veteránů

Krajská knihovna Vysočiny se zapojuje do sbírky ke Dni válečných veteránů. Kasička s máky je umístěna na Centrálním pultu. Účastnit sbírky se můžete od 1. do 30. listopadu 2021.

Veřejnou sbírku se symbolem vlčího máku pořádá už sedmým rokem nezisková společnost Post Bellum. Připnutím červeného kvítku vyjadřujeme úctu lidem, kteří bojovali za svobodu a demokracii na válečných frontách 20. století, v odboji i novodobých válečných konfliktech.

Připojte se ke sbírce, pomozte nám rozšířit tradici Dne veteránů a vybrat prostředky na zaznamenání a vyprávění příběhů válečných veteránů a dalších bojovníků za svobodu. Těm, kteří potřebují, pomáháme v Centru pomoci Paměti národa.

Sbírka se koná od 1. do 30. listopadu a jako každoročně se do ní zapojují stovky dobrovolníků v ulicích obcí a měst a také stovky sbírkových míst po celé České republice. Sbírku můžete podpořit také platbou on-line či nákupem na e-shop.pametnaroda.cz.

Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku.

Sbírka Post Bellum ke Dni válečných veteránů v číslech:

na 300 zapojených měst a obcí ve 14 krajích
více než 850 sbírkových míst
více než 600 dobrovolníků
140 tisíc rozdaných vlčích máků


← Zpět na přehled