ASONANCE – koncert

Asonance VYPRODÁNO!!!

Krajská knihovna Vysočiny vás srdečně zve na koncert, který se uskuteční v rámci cyklu Večery s knihovnou k oslavám 120. výročí založení první veřejné knihovny v Havlíčkově Brodě.
Akce se bude konat v pátek 16. 1. 2015 v 19:30 v sále Staré radnice.
Vstupné: 100 Kč (předprodej od 5.ledna na m-centru)

Skupina ASONANCE patří k nejstarším skupinám působícím na české folkové scéně. Byla založena na podzim roku 1976. Zaměření skupiny ovlivnily v počátcích zejména folkové písně Joan Baez, které zavedly kapelníka Honzu Lašťovičku až ke studiu amerických a britských balad, a zejména jejich původu v lidové tvorbě britských ostrovů.

Kromě tradičních skladeb v tradičním pojetí se skupina věnuje také interpretaci lidových ostrovních skladeb v modernějším hávu, do jejího nástrojového vybavení se tak postupně začleňuje i elektrická basová kytara, klávesové nástroje a v posledních 10 letech i bicí souprava a později i elektrická sólová kytara. Tradiční skladby v klasickém pojetí a tradiční instrumentální skladby však také v repertoáru zůstaly, a stejně tak jeden z charakteristických atributů skupiny: vícehlasé úpravy některých lidových i duchovních písní. Tato pestrost repertoáru je také jedním z důvodů, proč skupina patří spíše k těm početnějším: má v této chvíli 11 stálých členů.
Více: http://www.asonance.cz/
Kontakt: Mgr. Helena Valtrová, valtrova@kkvysociny.cz, 569 400 487


← Zpět na přehled