E-knihy a databáze z pohodlí domova

On-line služby knihovny dostupné z pohodlí domova

E-knihy – prostřednictvím portálů Palmknihy a Flexibooks si můžete vypůjčit až 5 e-knih, podmínky zapůjčení a typy čteček, na kterých lze výpůjčku e-knihy otevřít, najdete zde.

Pokud nevíte, jak si e-knihu půjčit, pomůže Vám následující video:

 

Naxos Music Library je hudební databáze, která je určena především (ale nejen) k poslechu vážné hudby. Obsahuje desetitisíce CD, statisíce skladeb a mnoho dalších nezbytných informací.

EBSCOhost – multidisciplinární databáze nabízí tisíce plných textů a abstraktů indexovaných časopisů.

Kramerius je katalog historických fondů českých knihoven, který obsahuje digitalizované dokumenty tisků a rukopisů vzniklých po roce 1800. Najdete v něm naskenované jak plné texty periodik, tak monografií. Databáze je volně dostupná, tedy bez nutnosti registrace.

 

Další zajímavé zdroje:

Městská knihovna v Praze poskytuje zdarma a ve třech formátech přes 1 700 titulů e-knih. Vybrat si můžete z bohaté škály titulů i žánrů – od současné české beletrie přes historické romány po detektivky. Dostupnost titulů zajisté ocení i studenti, kteří shání četbu ze seznamů doporučené literatury. Knihy najdete na www.e-knihovna.cz.

online.knihovny.cz – rozcestník, který usnadňuje vyhledávání v el. zdrojích; nabízí nejen odborné materiály, ale také nabídku četby pro různé věkové kategorie či aktivity pro děti.

poznejte.knihovny.cz – nabídka elektronických služeb knihoven

Čtení dětem – přehledný, kvalitní, aktuální seznam knih určený dětským čtenářům, rozdělený do jednotlivých kategorií podle tříd ZŠ

Díla nedostupná na trhu – Krajská knihovna Vysočiny uzavřela s Národní knihovnou smlouvu na využívání Národní digitální knihovny pro díla nedostupná na trhu, registrovaní uživatelé tak nyní mohou v prostoru knihovny studovat plné texty digitalizovaných dokumentů

 


← Zpět na přehled