TÝDEN KNIHOVEN 2020

Krajská knihovna Vysočiny se připojuje k již 24. ročníku celostátní akce Týden knihoven a nabízí bohatý program:

• Výstava knih přihlášených do soutěže O nejkrásnější knihu 30. Podzimního knižního veletrhu
25. 9. – 26. 10. / vestibul KKV

• Brontosauři revival
2. října / 19:00 / sál Staré radnice / vstupné 100 Kč, předprodej od 21. září v m-centru KKV
Brontosauři revival – folková kapela, která se rozhodla hrát tvorbu našich nejúspěšnějších folkových písničkářů Jana a Františka Nedvědových. Už z názvu můžete samozřejmě poznat, čemu se tato kapela věnuje nejvíce. V jejím repertoáru však nenajdete jen písničky od Brontosaurů, ale celou tvorbu Jana a Františka Nedvědových. Kapela nezapomíná na jejich působení ve skupině Spirituál Kvintet, na kapelu Příbuzní či sólovou dráhu bratrů Nedvědových. Důvodem vzniku této kapely je také fakt, že někteří z členů kapely neměli možnost vidět a slyšet kapelu Brontosauři nikdy naživo, dále touha oprášit některé z mnoha méně známých, ale také krásných a dnes již třeba úplně zapomenutých písní. Snaží se vrátit v čase a zavzpomínat na tu, dnes již vlastně zcela neopakovatelnou dobu. Kapela si drží svůj folkový zvuk, kterým se snaží přiblížit originálu, ale nebojí se hrát tyto písně i lehce po svém. Jsou jediným oficiálním revivalem u nás, který uznávají i samotní autoři. Rádi by svým hraním vzdali poctu lidem, díky nimž vznikla spousta krásných písní, Janu a Františku Nedvědovým, Zdeně Tichotové, Petru Zadinovi a Dušanu Vančurovi. Více info na webu: www.brontosaurirevival.cz
Jaroslav Marhan – prstová kytara, zpěv
Zuzana Šilhová – zpěv, perkuse
Rudolf Šebek – doprovodná kytara, zpěv
Petr Ondráček – sólová kytara, perkuse, zpěv
Jan Raclavský – kontrabas, zpěv

Vstupné 100 Kč
Kontakt: Mgr. Helena Pelouchová / pelouchova@kkvysociny.cz / 569 400 487

• Registrace nových čtenářů zdarma
5.-10. 10.

• O nejhezčí větrník – soutěž pro dětské čtenáře poboček Nuselská, Wolkerova a Perknov
5.-23. 10. / pobočky KKV
Jsi-li čtenářem těchto knihoven, vytvoř „větrník“ a dones ho na příslušnou pobočku knihovny. Výrobky budou vystaveny na pobočkách a později i v budově Krajské knihovny Vysočiny. Pěkné práce budou odměněny.

• Marek Kovář: Kouzlo České republiky Z důvodu vládních opatření ZRUŠENO
5. 10. / 18:00 / sál Staré radnice / vstupné 50 Kč
Ne každý rok se každému z nás podaří vyrazit někam do zahraničí. Ale nezoufejme, i naše vlast nabízí mnoho krásného a tajuplného. Objevme skryté kouzlo nádherných českých památek, které máme všichni na dosah. Některé z nich jsou natolik ceněné, že byly zapsány i na seznam UNESCO. Navštívíme vybrané hrady, zámky, města, přírodní památky nebo hornické lokality napříč naší republikou.

Vstupné 50 Kč

Kontakt: Ludmila Bouchnerová / bouchnerova@kkvysociny.cz / 569 400 494

• Burza vyřazených knih
6.–8. 10. /út 13:00-19:00, st 9:00-12:00 13:00-19:00, čt 9:00-12:00 13:00-15:00 / vestibul Staré radnice

• Dílna malého novináře – workshop s Michaelou Veteškovou
7. 10. / 16:00 / vstup zdarma
Dětské oddělení Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě pořádá ve středu 7. října 2020 v 16:00 hodin workshop s Michaelou Veteškovou, rozhlasovou novinářkou, autorkou pohádek a divadelních her. Autorský projekt mediální výchovy Dílna malého novináře probíhá pod záštitou Českého rozhlasu. Na workshop je třeba se předem nahlásit na dětském oddělení, kapacita omezena. Vstup zdarma.
Kontakt: detske@kkvysociny.cz / tel. 569 400 484

• Amnestie na upomínky pro zapomnětlivé čtenáře
9. 10.
Všem čtenářům, kteří mají upomínku na vypůjčené dokumenty, bude poplatek za prodlevu odpuštěn. Podmínkou je řádné vrácení všech vypůjčených dokumentů.

• Hudební kolotoč písničkáře Pavla Lutnera Z důvodu vládních opatření ZRUŠENO
13. 10.
Pořad je určený dětem ve věku 3-6 let.

 

plakát ke stažení (pdf)


← Zpět na přehled