Návraty do ráje vzpomínek

125. výročí založení knihovnyNávraty do ráje vzpomínek

Poeticko-úsměvný i vážný pohled na to, jak kniha, verš nebo písňový text mohou být lékem na bolest i cestou do vzpomínek, vám nabídne František Novotný, básník, textař a rozhlasový publicista a Jana Vejsadová, trenérka paměti a kreativity.

František Novotný je rozhlasový publicista, básník a textař. Vedle čtenáři vyhledávaných básnických sbírek Buďme, Blažení, Ozvěna tenká jako vlas atd. je znám i jako textař více než pěti desítek písňových textů, především pro skupinu Spirituál kvintet, Hradišťan, pro K. Zicha a další interprety. Je oblíbeným průvodcem nedělním Dobrým ránem v Českém rozhlasu 2 a posluchači ho rovněž znají jako autora i průvodce celé řady rozhlasových pořadů a cyklů. Od letošního roku je držitelem medaile Karla Čapka. Ve své novinářské profesi je uznávaným odborníkem na problematiku krizové komunikace.

Jana Vejsadová je certifikovaná trenérka paměti a kreativity. V původní, knihovnické profesi se řadu let specializovala na aktivizační programy pro seniory a zdravotně znevýhodněné. Před téměř 20 lety se díky osobní zkušenosti začala věnovat problematice paměti a dále se v této oblasti vzdělávat. Od r. 2006 působí v oblasti celoživotního vzdělávání a zaměřuje se na trénink i nápravu kognitivních funkcí pro různé sociální skupiny. Podílí se také na odborné přípravě aktivizačních pracovníků a trenérů paměti u nás i v SR. Je autorkou publikací Fitness pro mozek – využití textu v tréninku paměti, Mozkohrátky – trénink paměti nejen pro děti, zvukové knihy Trénink paměti pro nevidomé a slabozraké, e-learningového programu Cvičení a zdokonalování paměti a spoluautorkou dalších publikací.

Vstupné zdarma

Kontakt: Hana Lacinová, BBus(Hons) / lacinova@kkvysociny.cz / 569 400 480

plakát ke stažení (pdf)


← Zpět na přehled