Možnost využívání online služeb knihovny – E-knihovna

Vážení čtenáři a uživatelé Krajské knihovny Vysočiny,

v současném období uzavření knihovny Vám nabízíme služby, které můžete využívat bez nutnosti osobní návštěvy knihovny, z pohodlí domova.

E-knihy – prostřednictvím portálů Palmknihy a Flexibooks si můžete vypůjčit až 10 e-knih, podmínky zapůjčení a typy čteček, na kterých lze výpůjčku e-knihy otevřít, najdete zde.

Pokud nevíte, jak si e-knihu půjčit, pomůže Vám následující video, které vytvořili kolegové z Městské knihovny Chodov, a my jim děkujeme za možnost sdílení.

Naxos Music Library je hudební databáze, která je určena především (ale nejen) k poslechu vážné hudby. Obsahuje desetitisíce CD, statisíce skladeb a mnoho dalších nezbytných informací.

EBSCOhost – multidisciplinární databáze nabízí tisíce plných textů a abstraktů indexovaných časopisů.

Kramerius je katalog historických fondů českých knihoven, který obsahuje digitalizované dokumenty tisků a rukopisů vzniklých po roce 1800. Najdete v něm naskenované jak plné texty periodik, tak monografií. Databáze je volně dostupná, tedy bez nutnosti registrace.

 

Další zajímavé zdroje:

Městská knihovna v Praze poskytuje zdarma a ve třech formátech přes 1 700 titulů e-knih. Vybrat si můžete z bohaté škály titulů i žánrů – od současné české beletrie přes historické romány po detektivky. Dostupnost titulů zajisté ocení i studenti, kteří shání četbu ze seznamů doporučené literatury. Knihy najdete na www.e-knihovna.cz.

#Knihovnyprotiviru – rozcestník, který usnadňuje vyhledávání v el. zdrojích; nabízí nejen odborné materiály, ale také nabídku četby pro různé věkové kategorie či aktivity pro děti.

Čtení dětem – přehledný, kvalitní, aktuální seznam knih určený dětským čtenářům, rozdělený do jednotlivých kategorií podle tříd ZŠ

Národní digitální knihovna – tituly digitální knihovny Kramerius určené pedagogům, vědeckým pracovníkům a studentům, mimořádně zpřístupněné po dobu uzavření knihoven.

Knihovna Akademie věd ČR – nabídka přístupu do elektronických knih a časopisů za symbolickou 1 Kč.


← Zpět na přehled