Kup knihu k Ježíšku

Moravská zemská knihovna spolu s krajskými knihovnami, Sdružením knihoven ČR, Národní knihovnou ČR, Asociací knihoven vysokých škol, Svazem knihovníků a informačních pracovníků a s podporou Svazu českých nakladatelů a knihkupců přichází s kampaní Kup knihu k Ježíšku.

S blížícími se Vánocemi chceme motivovat veřejnost k nákupu knih, ideálně přes e-shopy nakladatelů, a jejich darování pod stromeček. Každý tak může udělat radost dvakrát – svému blízkému i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.

Pokládáme tak napříč společností jednoduchou otázku: Jakou knihu byste si letos přáli k Vánocům? Poraďte svým blízkým, jaká knížka by Vám pod stromečkem udělala radost. Inspirujte a dejte tak tip i široké veřejnosti. Sdílejte své přání na sociálních sítích a připojte se k výzvě použitím hashtagu #kupknihukjezisku.

Postupně bude MZK zveřejňovat obsah na podporu výzvy. Jedná se především o cca 5 streamovaných večerů s českými autorkami i autory a moderátorkou Adélou Elbel, které budou ke zhlédnutí na Facebookovém profilu Moravské zemské knihovny. První večer s Arnoštem Goldflamem můžete sledovat již zítra od 19:00 hodin zde.

Na portále Knihovny.cz (konkrétně online.knihovny.cz) nabízíme žánrové inspirační seznamy, které mohou veřejnosti pomoci s výběrem té správné knížky pod stromeček. A jste to právě Vy, knihovníci, kteří mohou s výběrem vhodného titulu k Ježíšku svým čtenářům pomoci.

Stejně jako na jaře vás prosíme o pomoc, základem úspěchu je komunikace přes silnou knihovnickou síť. Budeme rádi za sdílení a šíření informace o výzvě, nejvíce však pomůžete, pokud sami zkusíte vytvořit náplň kampaně a sami výzvu vyslyšíte. Zde jsou možnosti, jak pomoci:

Veškeré materiály (tisková zpráva, text výzvy, grafické podklady na soc. sítě, znění knižního rozstřelu atd.) jsou Vám k dispozici ke stažení zde.

Prosím, nezapomínejte vše doplnit hashtagem: #kupknihukjezisku

Jsme otevření i dalším nápadům, podělte se s námi o ně.

V případě otázek se obracejte na Klara.Pribylova@mzk.cz, 770 190 776.

 


← Zpět na přehled