Kup knihu k Ježíšku

Moravská zemská knihovna spolu s krajskými knihovnami, Sdružením knihoven ČR, Národní knihovnou ČR, Asociací knihoven vysokých škol, Svazem knihovníků a informačních pracovníků a s podporou Svazu českých nakladatelů a knihkupců přichází s kampaní Kup knihu k Ježíšku.

Kampaň Kup knihu k Ježíšku je zaměřena na blížící se Vánoce a snaží se motivovat širokou veřejnost k nákupu knih jako dárku. Každý tak může udělat radost dvakrát – svým blízkým i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.

V rámci pokračování této kampaně se MZK obrací na veřejnost s otázkou: Jakou knihu byste si letos přáli k Vánocům? Poraďte svým blízkým, jaká knížka by vám pod stromečkem udělala radost. Inspirujte a dejte tak tip i široké veřejnosti. Sdílejte své přání na sociálních sítích a připojte se k výzvě použitím hashtagu #kupknihukjezisku.

MZK postupně zveřejňuje obsah na podporu výzvy. jedná se převším o cca 5 streamovaných večerů s českými autorkami i autory a moderátorkou Adélou Elbel, které jsou dostupné na facebookovém profilu Moravské zemské knihovny.

Na portále Knihovny.cz (konkrétně online.knihovny.cz) jsou také k dispozici žánrové inspirační seznamy, které mohou veřejnosti pomoci s výběrem té správné knížky pod stromeček.

Závěrem přidáváme tipy na knihy k Ježíšku, které by si přáli či doporučili naši kolegové z KKV:

Věra Lipenská:
Každý čte něco jiného, já mám ráda skutečné příběhy, méně romantiky. Poslední dobou spíše naučnou literaturu:

Pusa na špacír – Josef Fousek (Úsměvné a něžné fejetony, doplněné básněmi. Nejenom plné optimismu, ale zabývá se i neduhy vlády a společnosti. Hlavní slovo má a bude vždy mít víra a láska.)- Má spoustu stejných myšlenek a pocitů, jako já.
Vrány – Petra Dvořáková (Nenápadně se stupňující konflikt mezi matkou a dvanáctiletou dcerou Bárou. Matka potlačuje Bářinu přirozenost a nemá pochopení pro realizaci jejích dovedností. Jedinými spojenci Báry se stávají vrány hnízdící před okny v parku.)
Bhútán, má láska– Tereza Boučková ( Putování po zemi hřmícího draka, které se stalo láskou na první pohled)
Elizino tajemství – Dominik W. Rettinger (Hlavní hrdinka Eliza se ocitá v osvětimském pekle. Přes ztrátu lidské důstojnosti, sebere veškeré síly, aby získala šanci přežít.) -Stále překvapující skutečnosti z nacistických koncentračních táborů – doporučila bych pro středoškoláky.
Takhle jsem si to teda nepředstavovala– Pawlowská Halina (Velice povedený humorný příběh nejen o koupi domu, ale i o problémech s rekonstrukcí i o nevšedních starostech o rodinu – k uvolnění a pobavení!)

Helena Pelouchová:
Jíme zdravě ze spíže (Jak navařit z toho, co máte doma)

Miroslava Dobrovolná:
Mlha nad Shadow Sands – Robert Bryndza
Čtu ráda detektivky a thrillery. Od tohoto autora mám přečtené všechny vydané knihy, toto je novinka – druhá kniha cyklu série případů Kate Marshallové.

Eva Benáková:
Slavnost bezvýznamnosti – Milan Kundera (Historicky první překlad Kundery z francouzštiny si prostě musí přečíst každý: -))

Monika Dolejší:
DobroDruhům – Tereza Ramba (Tuto konkrétní knihu bych si přála proto, že mám ráda cestování a vše s ním spojené :-). Netradiční zpracování knihy je bonus navíc…)

Monika Bobková:
Ústav – Stephen King (Jakožto milovnice hororu a napětí bych ráda pod stromečkem našla další knihu mého oblíbeného autora.)

Lenka Živná:
Balada o ptácích a hadech (Mám ráda řadu Hunger games a ráda čtu fantasy.)

 


← Zpět na přehled