Husité a řemesla

Srdečně vás zveme na interaktivní výstavu komiksů z knih Husité a Řemesla spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátora Honzy Smolíka.

Husité

 

Slyšte, slyšte! Za chvíli vyrážíme za husity! Sraz je na náměstí pod budovou muzea.

Od vojenského ležení s vozovou hradbou přes hradní hladomornu a slavné kázání mistra Jana Husa v Betlémské kapli až po zmatky na legendární hoře Tábor či neslavně známou Kostnici. Všude tam se tvořily dějiny, a právě na tato místa spolu s Mikulášem a Anežkou, nebojácnými cestovateli v čase, zavítáme. Společně zjistíme, co se událo před více než šesti sty lety, co stalo po bitvě u Lipan a mnohem víc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Řemesla

 

Být ve mlýně práškem a jen ometat mlýn? O to mlynářský učedník Matěj nestojí. Mnohem zábavnější je vandrovat po světě. Během putování nastoupí do služby k šestnácti mistrům různých řemesel. Ve dvou se všechno lépe táhne, a proto je Matěj rád, že má s sebou kamaráda, čerta Lukáše. Společně se vandrovníci naučí, jak se kovají koně, jak se vyrábí dřevěné sudy nebo jak se vaří pivo. Dvojice prožívá veselé i napínavé příhody, a současně proniká do tajů dnes polozapomenutých řemeslných postupů.

 


← Zpět na přehled