Brain&Breakfast: MUDr. Petr Hora, MBA

Mudr. Petr Hora, MBA: Precizní medicína založená na analýze genomu, mikrobiomu a potravinových alergií

Srdečně Vás zveme na streamovou přednášku Mudr. Petra Hory, MBA, který se bude věnovat problematice precizní medicíny založené na analýze genomu, mikrobiomu a potravinových alergií. Preventivní medicína v pravém slova smyslu musí být založena na základních předpokladech pro rozvoj nemocí – našeho genomu a mikrobiomu. Ideálním doplňkem jsou potravinové alergie a intolerance. Holistický přístup poskytující doporučení na základě těchto dat je ideální možností skutečně účinné a včasné prevence.

Kdo je Petr Hora
MUDr. Petr Hora, MBA, pracoval po ukončení studia na Anesteziologicko-resuscitační klinice FN Plzeň a Metabolické jednotce intenzivní péče I. Interní kliniky FN Plzeň i jako lékař Letecké záchranné služby AČR Plzeň-Líně. V roce 2003 měl první možnost seznámit se s novým oborem medicíny – prediktivní genomikou a personalizovanou medicínou na jejím podkladě. V současné době pracuje na nových diagnostických postupech a vývoji inovativních profilů genomické a personalizované medicíny s prof. Dr.med. Bernardem Weberem z prestižní lucemburské laboratoře Reúnis. Petr Hora je aktivním členem World Society of Interdisciplinary of Aesthetic and Anti-Aging Medicine, American College of Lifestyle Medicine a International Society of Microbiota a řady dalších společností. Na základě prezentovaných výsledků o propojení střevního mikrobiomu a potravinových alergií IgG se v roce 2019 stává i členem Vědecké rady německé společnosti ImuPro. Ve spolupráci s laboratoří LR-MDL nyní připravuje nové testy prediktivní genomiky.

Idea snídaní Brain&Breakfast vznikla na konci roku 2012 ve společnosti 3M. Nastartoval je Jan Mašek, který tam působil jako inovační lídr. Jejich smyslem je nabídnout posluchačům nové obzory, vtáhnout je do příběhů, představit zkušenosti osobností z různých oborů, předat pozitivní energii a nabídnout kvalitní prostředí pro rozvoj znalostí. Přednáška, po které je prostor i pro otázky posluchačů, probíhá vždy od 8.30 do 10 hodin. Každý divák má možnost položit řečníkovi otázky online. Živě se vysílá do desítek míst v České a Slovenské republice.


← Zpět na přehled