Žádný článek k zobrazení.
Na naší planetě stále existují místa, která jsou téměř úplně odříznutá od civilizace. A s příchodem globálních změn klimatu je pro jejich obyvatele stále těžší žít zde normální život.
Čhadar je stezka po zamrzlé řece v Ladáku, himálajské oblasti ležící na indicko-pákistánské hranici. Nebezpečnou cestu plnou úskalí musí několikrát ročně absolvovat sedmnáctiletá Cchangjang, aby se dostala do vzdálené školy a splnila si sen o lepším životě. Její rodiče se živí jako drobní zemědělci. Přestože žijí velmi skromně, snaží se poskytnout všem svým dětem příležitost dosáhnout co nejlepšího vzdělání. To je však spojeno s dlouhodobým odloučením od rodiny a častými pocity osamění. Pro Cchangjang se cesta po řece stává příležitostí reflektovat svůj život na pozadí rychle se měnícího světa. Co udělá, až jednoho dne řeka přestane zamrzat a cesta za rodinou bude prakticky nemožná?
Režie: Minsu Park
Země původu: Německo
2020, 89 min
Vstup zdarma
Kontakt: Olga Wasserbauerová / wasserbauerova@kkvysociny.cz / 569 400 494
Akce se konají v souladu s aktuálně platným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví, viz https://covid.gov.cz/situace/kultura/divadla