Hledači pevného bodu

Vstupné: zdarma.

Před promítáním proběhne oficiální prezentace videotéky dokumentárních filmů AVA Library, která bude umístěna od poloviny dubna v m-centru KKV.

Snímek přijede uvést producentka filmu Jarmila Poláková.Hledači pevného bodu – dokumentární film Pavla Kouteckého

Žijeme v čase, kdy média na nás chrlí nové a nové informace a tak velmi rychle zapomínáme, jak to bylo včera, před měsícem, před rokem, před lety. Tento film nabízí divákům příležitost znovu spolu s jeho hrdiny prožít momenty z nejmladší historie naší země, ale také konfrontovat proměny jejich názorů a postojů se změnami v názorech a postojích vlastních. Je to film nejen o nich, ale i o nás… Již dvanáct let sleduje filmový štáb osudy čtyř lidí z těch, kteří v listopadu 89 vystoupili na veřejnosti. Hudebník Michal Kocáb, disident Jan Ruml, mladý účastník zásahu na Národní třídě Kryštof Rímský a studentský vůdce Martin Mejstřík. Doba po listopadu otevřela před každým nové možnosti, příležitosti a šance. Unikátní filmový projekt zachycuje jejich hledání, bloudění, předsevzetí i pochybnosti na cestě k vlastnímu místi v neklidných vodách transformující se společnosti.

Promítání proběhne ve spolupráci s Centrem dokumentárních filmů v Jihlavě.

Kontakt: Olga Wasserbauerová / wasserbauerova(a)kkvysociny.cz / 569 400 495 nebo Helena Valtrová / valtrova(a)kkvysociny.cz / 569 400 487 /m-centrum KKV


← Zpět na přehled