Stěhování knihovny – aktuální informace

Milí čtenáři,
práce na stěhování do nové budovy byly úspěšně dokončeny, statisíce dokumentů jak z budovy Staré radnice, tak ze skladů v areálu bývalého Pleasu byly přestěhovány a v současné době jsou již na svém místě v nové knihovně v Žižkově ulici.

Asi nejtěžší část práce je tak zdárně ukončena, řadu dílčích, nicméně neméně důležitých kroků, bez kterých by chod knihovny nebyl možný, je však třeba vyřešit, upravit a doladit. V tyto dny tak probíhá nastavení výpůjčního systému, zprovoznění nových selfchecků, zprovoznění ICT – nových dotykových online katalogů, přeznačování knih, dodávka a instalování potřebného vnitřního vybavení a mnoho dalšího. Na základě pandemického vývoje došlo také u dodavatelských firem k mírnému zpoždění. Všechny tyto faktory dohromady nám v současnosti znemožňují knihovnu zprovoznit a pro veřejnost otevřít.

Milí čtenáři, těšíme se, až vás budeme moci přivítat v nové knihovně, a věříme, že už to nebude dlouho trvat. Pokud nám to podmínky umožní, opět se uvidíme v lednu 2021. Do té doby vám přejeme příjemné a klidné dny.


← Zpět na přehled