32. Podzimní knižní veletrh

Krajská knihovna Vysočiny zve na 32. Podzimní knižní veletrh, jehož letošním mottem je „Hledání normálního světa.“
Zahájení proběhne v pátek 14. října v 10:00 v budově Krajské knihovny Vysočiny. Stánek Krajské knihovny Vysočiny bude umístěn na pódiu Kulturního domu Ostrov, na stanovišti č. 99.

Více informací včetně doprovodného programu naleznete na stránkách 32. Podzimního knižního veletrhu – http://www.hejkal.cz/veletrh/.

Autorský prodej knih pro Ukrajinu
Pořádá Podzimní knižní veletrh, České centrum PEN klubu a Krajská knihovna Vysočiny.

Každý autor věnoval dva nebo více výtisků svých knih, které se prodávají za jednotnou cenu 200 Kč. Výtěžek obdrží ukrajinský PEN klub, který jej rozdělí spisovatelům z okupovaných území a těm, kteří se kvůli válce ocitli v nouzi.

Autorský prodej probíhá u stánku PEN klubu – č. 103 na balkoně Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Více informací o autorském prodeji a vystupujících naleznete zde.

Autorský prodej pro Ukrajinu

Autorský prodej pro Ukrajinu (pdf)

Pátek 14. října 2022

Udílení cen v soutěži Nejkrásnější knihy 32. Podzimního knižního veletrhu
Slavnostní vyhlášení / 20:00 / Krajská knihovna Vysočiny

I v letošním roce bude soutěž „O nejkrásnější knihy“ jednou z doprovodných akcí Podzimního knižního veletrhu, který se bude konat 14. a 15. října 2022 v Havlíčkově Brodě.

Kraj Vysočina udělí cenu s názvem Cena Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny. Cena je určena knihám, které jsou s Krajem Vysočina spjaté obsahově a tematicky a není podmínkou, aby jejich nakladatelé či autoři měli sídlo v Kraji Vysočina.

Knihy mohou být oceněny dokonce hned dvakrát – Cenou Kraje Vysočina a také Cenou čtenářů Krajské knihovny Vysočiny a posluchačů Českého rozhlasu Vysočina. Český rozhlas Vysočina věnuje výherci propagaci ve vysílání formou rozhovoru, hlasující budou odměněni vstupenkami na veletrh.

Hlasovat o nejkrásnější knihu Vysočiny můžete zde.

Město Havlíčkův Brod bude udělovat cenu za nejkrásnější knihu veletrhu, do této kategorie budou zahrnuty jak knihy beletristické, tak populárně naučné a naučné (fiction i non-fiction).

Tiskárny Havlíčkův Brod, a.s., udělí cenu za nejkrásnější dětskou knihu – oceněný nakladatel získá slevu na výrobu publikace v Tiskárnách Havlíčkův Brod, a.s.

Ceny za nejkrásnější knihy 32. Podzimního knižního veletrhu budou vyhlášeny na slavnostním večeru v pátek 14. října 2022 ve 20 hodin v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

 

Program v prostorech Krajské knihovny Vysočiny

Pátek 14. října

Schody KKV

10:00 Zahájení 32. Podzimního knižního veletrhu a úvodní tisková konference. Předseda Senátu Miloš Vystrčil a další hosté.

11:00 Markéta Hejkalová: Dům pod náměstím. Novou knihu pokřtí Alena Mornštajnová a Miloš Vystrčil. Pořádá nakladatelství Host.

12:00 Vojtěch Vacek a další laureáti Ceny Jiřího Ortena. Pořádá Svaz českých knihkupců a nakladatelů.

13:00 Sari gelin. Antologii ázerbájdžánských povídek představují editorky Ivana Bozděchová a Klára Choulíková. Pořádá nakladatelství Karolinum.

14:00 Tradiční setkání s Ivanem Krausem.

17:00 Markéta Lukášková: Co vás v dějáku nenaučili. České dějiny, jak je neznáte. Propaganda, atentáty, útěky ze země. Oblíbená autorka během besedy o své novince ukáže českou historii z nečekaných úhlů. Pořádá nakladatelství Albatros. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Marie Sabolová.

Sál KKV

10:30 Míša Šerá: Nebojte se komiksu aneb jak na komiks v knihovně a ve škole. Přednáška pro učitele, knihovníky a rodiče malých čtenářů o tom, jak je komiksy mohou pomoct rozečíst. Pořádá komiksové nakladatelství CREW. Posluchači získají nejen mnoho informací, ale i komiksové balíčky.

11:30 Ivana Dostálová: Freddie a Fifi v Mezisvětě. Besedu o dětské knize pořádá nakladatelství Jonathan Livingston.

12:30 Proleťte se s CBS Nakladatelstvím a vyhrajte knihy „z nebe“.
Beseda s pilotem a fotografem CBS Flying Teamu o práci na knihách leteckých fotografií a poznávací soutěž (nejen) pro cestovatele o knihy z edice Česko z nebe. Křest knihy Čarovné Žďárské vrchy. Představení 100. knihy z edice Česko z nebe – programový ředitel agentury Dobrý den Ing. Josef Vaněk.

13:30 Besedník. Martina Košanová z Národní knihovny ČR představuje portál propojující autory, knihovny a školy.

15:30 Alena Mornštajnová. Besedu s oblíbenou českou spisovatelkou pořádá nakladatelství Host.

16:30 Irena Dousková: Konec dobrý. Čtení oblíbené autorky z knihy, nominované na Magnesii Literu, pořádá Druhé město.

 

Sobota 15. října

Schody KKV

10:00 Dr. Hans Heiss: Karel Havlíček Borovský a jeho význam pro současný Brixen. Uvádí a z němčiny do češtiny tlumočí Jana Fischerová. Pořádá Podzimní knižní veletrh s podporou města Havlíčkova Brodu.

11:00 Tradiční setkání s Michalem Vieweghem na Schodech Krajské knihovny Vysočiny.

12:00 Lucie Bechynková: Opravdové zločiny II. Vaše oblíbená noční můra. Besedu se spoluzakladatelkou podcastu Opravdové zločiny a knižních bestsellerů, které podle něj vznikly, pořádá nakladatelství Albatros. Moderuje absolventka Letní žurnalistické školy Marie Sabolová.

13:00 Irena Obermannová: Přítelkyně. Autorské čtení z horké novinky.

14:00 Petra Dvořáková: Zahrada. Křest nové knihy oblíbené autorky pořádá nakladatelství Host.

15:00 Alice Horáčková: Rozpůlený dům. Představení nové knihy pořádá nakladatelství Argo.

Sál KKV

10:30 Miloš Urban: Továrna na maso. Představení nové knihy pořádá nakladatelství Argo.

11:30 Míla Doleželová. Knihu o malířce monumentálních pláten představuje Nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress.

12:30 Martin Patřičný: Puberťačka vypráví o svém „učiteli“ dřeva. Jak se dá číst ve dřevě. Letokruhy? Na pařezu? Dřevo se nevyrábí, rostlo! Bude i kytara?

13:30 Miroslav Karas. A odkud bych asi tak byl? Besedu s dlouholetým zpravodajem České televize v Polsku, Rusku a na Ukrajině pořádá nakladatelství Albatros.

14:30 Hra o trůny. Michala Marková, Richard Podaný a Petr Kotrle o překládání (nejen) fantasy, sci-fi a komiksů. Pořádá Obec překladatelů.

 

32. Podzimní knižní veletrh


← Zpět na přehled