Uzavření knihovny – aktuální informace a nabídka služeb

Vážení čtenáři a návštěvníci,

v současné době probíhají práce na stěhování knihovního fondu do nové budovy, chtěli bychom Vám tak oznámit, že knihovna je od 19. října 2020 uzavřena. Na základě vládních nařízení jsou od 22. října 2020 uzavřeny také pobočky Krajské knihovny Vysočiny Perknov a ZŠ Nuselská, stejně tak i Pedagogická knihovna. 

Výpůjční lhůty knih, AV médií, deskových her jsou prodlouženy do znovuotevření knihovny. O přesném datu budete včas informováni.

Stejně jako v době uzavření knihovny v jarních měsících i nyní jsou Vám plně k dispozici online služby knihovny, které můžete využívat bez nutnosti osobní návštěvy knihovny, z pohodlí domova:

E-knihy – prostřednictvím portálů eReading-Palmknihy a Flexibooks si můžete vypůjčit až 10 e-knih, podmínky zapůjčení a typy čteček, na kterých lze výpůjčku e-knihy otevřít, najdete zde.

Pokud nevíte, jak si e-knihu půjčit, pomůže Vám následující video, které vytvořili kolegové z Městské knihovny Chodov, a my jim děkujeme za možnost sdílení.

Naxos Music Library je hudební databáze, která je určena především (ale nejen) k poslechu vážné hudby. Obsahuje desetitisíce CD, statisíce skladeb a mnoho dalších nezbytných informací.

EBSCOhost – multidisciplinární databáze nabízí tisíce plných textů a abstraktů indexovaných časopisů.

Kramerius je katalog historických fondů českých knihoven, který obsahuje digitalizované dokumenty tisků a rukopisů vzniklých po roce 1800. Najdete v něm naskenované jak plné texty periodik, tak monografií. Databáze je volně dostupná, tedy bez nutnosti registrace.

 

Další zajímavé zdroje:

Městská knihovna v Praze poskytuje zdarma a ve třech formátech přes 1 700 titulů e-knih. Vybrat si můžete z bohaté škály titulů i žánrů – od současné české beletrie přes historické romány po detektivky. Dostupnost titulů zajisté ocení i studenti, kteří shání četbu ze seznamů doporučené literatury. Knihy najdete na www.e-knihovna.cz.

online.knihovny.cz – rozcestník, který usnadňuje vyhledávání v el. zdrojích; nabízí nejen odborné materiály, ale také nabídku četby pro různé věkové kategorie či aktivity pro děti.

poznejte.knihovny.cz – nabídka elektronických služeb knihoven

Čtení dětem – přehledný, kvalitní, aktuální seznam knih určený dětským čtenářům, rozdělený do jednotlivých kategorií podle tříd ZŠ

Milí čtenáři, přejeme Vám klidné dny a těšíme se na setkání s Vámi v nové budově Krajské knihovny Vysočiny v Žižkově ulici.

 


← Zpět na přehled